پروژه مجموعه توریستی – تفریحی دریاچه گلهر

مطالب دیگر:
📌طراحی Stock Bracket Assemblyدر نرم افزارکتیا📌طراحی فلکه آب در نرم افزارکتیا📌طراحی V-Block Assemblyدر نرم افزارکتیا📌طراحی ساعت مچی در نرم افزارکتیا📌طراحی Well Support Assemblyدر نرم افزارکتیا📌طراحی و مونتاژ تک تک قطعات قالب کشش عمیق نیم توپی در نرم افزار اینونتور📌طراحی و مونتاژ گیربکس کاهنده دستگاه تراش در نرم افزار کتیا📌پاورپوینت تحلیل آچار در نرم افزار آباکوس📌پاورپوینت تحلیل قیچی آهن بر در نرم افزار سالید📌طراحی اجزای دو صفحه پرچ شده در نرم افزار انسیس📌طرح توجیهی تولید آبپاش متحرک برای چمن📌تحقیق آهنگری📌تحقیق طراحی بالابر دو ستونه اتومبیل📌تحقیق عوامل بروز بیکاری جوانان فارغ التحصیلان دانشگاهی📌تحقیق بررسی میزان افسردگی در بین معلمین مدارس استثنایی و عادی📌تحقیق مواد هوشمند و کاربرد آن در پروسه های ساخت📌تحقیق فورجینگ دورانی📌تحقیق عوامل مؤثر بر طلاق📌تحقیق سیستم ایمنی EBD📌تحقیق طراحی و ساخت قالب های ریخته گری دایکاست
پروژه مجموعه توریستی – تفریحی دریاچه گلهر|41007743|pui
نمونه ی دیگری از مجموعه فایل ها با عنوان پروژه مجموعه توریستی – تفریحی دریاچه گلهر آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

مجموعه توریستی – تفریحی دریاچه گلهر

فصل اول

فلسفه وجودی طرح

فصل دوم

مطالعات محیطی طرح

فصل سوم

معماری بومی منطقه

فصل چهارم

نمونه طرحهای مشابه

فصل پنجم

بررسی موضوع طرح و

اثرات آن در منطقه

فصل ششم

برنامه ریزی فیزیكی و

معیارها و ضوابط طراحی

فصل هفتم

معرفی تحقیق و اهداف آن

فصل هشتم

بررسی سایت و ایده‌های طراحی

مقدمه

نیاز انسان به طبیعت، نیازیست انكار ناپذیر، سفر در طبیعت و هم اقامت در آن و مأنوس شدن با آن در ساختن روح انسان بسیار تأثیر گذارند و معماری از عوامل تعیین كننده نحوه اقامت و بی شك نحوه برخورد او در این اقامت با طبیعت است. معماری علاوه بر این كه به ایجاد رابطه با محیط طبیعی كمك می‌كند، وظیفه محافظت از آن را در برابر آسیبهایی كه از طرف انسانها به آن وارد می شود برعهده دارد تا تخریب گریز ناپذیر محیط بدست انسان را به حداقل برساند.

منطقه آبسر و یكی از مكانهایی است كه ناهماهنگی بین انسانهای دوستدار طبیعت با محیط طبیعی در آن نتیجه‌ای جز آسیب و تحلیل رفتن پیوسته زیباییها بدست علاقمندان به آن نداشته است. منظور از ناهماهنگی، همان نداشتن درك صحیح انسان از محیطی است كه برای لذت بردن و استراحت، از فضاهای شلوغ و پردغدغه. به آن پناه می‌برد. حضور معماری در این مكان تفریحی و طبیعی می‌تواند با ساماندهی فضا و در نتیجه عملكرد انسان، هم بهره او را از محیط افزایش دهد و هم محیط را از اسیب او در امان دارد.

هدف از این مجموعه توریستی – تفریحی، فهمیدن نحوه برخورد و درك صحیح و رسیدن به ماهیت دریاچه است و اینكه بدانیك به كدام دلایل به بازدید دریاچه می‌رویم و راه مناسب برای دستیابی به اهدافمان چیست.

تعریف تحقیق

تحقیق در كنار یك محیطی مسطح در كنار كوههای لرستان در نظر گرفته شده است. این تحقیق شامل اقامتگاه و امكانات تفریحی برای گردشگران در محدوده سایت و نیز فضاسازی مناسب مسیر كوهستان در ضمن حفظ كردن خصوصیات طبیعی آن و شاخص نمودن مسیرهای خاص و چشم اندازهای زیبا و نیز ایجاد محلهای اقامتی در كنار ورزشگاه به صورت اقامتگاههای بومی منطقه می‌باشد.

اقامتگاه، شامل هتل برای اقامت چند روزه بازدید كنندگان و اقامتگاههای موقت به صورت بومی و سوئیت برای علاقمندان به این نوع اقامت می‌باشد.